Domain Forumları Sabit Fiyat İle Satış Kurallarıdır:

1. Satış ilanı aşağıda belirtilen şablondaki bilgileri içermelidir:

Domain Adı : Satış İlanı Açılan Domain Adıdır.
Kayıt Firması : Satıştaki Domainin Kayıtlı Olduğu Registrar firmadır.
Kayıt Tarihi / Bitiş Tarihi : Domainin kaydedildiği ve süresinin biteceği tarihlerdir.
Domainin Ban Yasak Durumu : Domainin herhangi bir arama motorunda veya ISS (İnternet Servis Sağlayıcısı, TTNET, Turkcell vs.) ban durumudur.
Hemen Al Fiyatı : Açık artırmayı sonlandıracak, domainin el değiştirmesini sağlayacak miktardır.
Ödeme Seçenekleri : Satış sonlandığında alıcı ile satıcı arasındaki ödeme yoludur. Örnek: Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Paypal, Gittigidiyor üzerinden kredi kartı ile vs.
2. Satışlara her üye katılabilir. Satın almak isteyen üyenin ticaret geçmişi olumsuz ise satıcı, düşük profilli üyenin teklifini geçersiz sayabilir.

3. Hemen al fiyatıyla domaini satın almak isteyen kişiler birden fazla olduğunda ilk ödeme yapan domaini alır.

4. Satıcı, ilanda yazdığı hemen al fiyatı üzerinden satışı gerçekleştirmek zorundadır.

5. Her domainin satışı uygun kategoriye açılmalıdır. Satış açmadan önce herkes öncelikli olarak açık artırma veya sabit fiyat seçimini yapmalı, sonrasında ise alt kategoriyi belirleyip ona göre konu açmalıdır.
Açık artırma olarak açılan bir domain, artırımda hiçbir teklif yoksa sabit fiyatlı satışa dönüştürülebilir. Bu karar değişikliği yönetime bildirildiğinde, ilgili yönetici satış ilanını uygun kategoriye taşıyacaktır.

6. Açık artırma bitiş süresi en fazla, son tekliften 48 saat sonra olabilir.

7. Satış işlemi esnasında (satıcının profili çok düşük olmadığı sürece) öncelikli olarak ödeme yapılır, domain ödeme sonrasında teslim edilir.

8. Satış konularına satış dışı yorum yazmak yasaktır. Yorumlarınızı ve diğer önerilerinizi özel mesaj ile iletebilirsiniz.

9. Satışı söz konusu olan domain adult ise, domain ismini öğrenmek isteyenler satıcıya özel mesaj atarak domain adını talep etmelidir. Konu altından özel mesaj talep etmek yasaktır.

10. Adult domainler dışında tüm satış ilanlarında domain adını belirtmek zorunludur.

11. Aynı domain için son 2 ay içerisinde 3, toplamda 5'ten fazla satış konusu açılamaz.
Açıldığı takdirde konu kilitlenir/silinir.

12. Bu satış kurallarını tüm Domain Forumları üyeleri kabul etmiş sayılır. Kuralları okumadan alım - satım işlemlerine dahil olmanız bağlayıcı değildir.
Kurallara uymayan üyelere gerekli yaptırımlar yönetim tarafından uygulanacaktır.

Yukarıdaki kurallar Domain Forumları'nda alıcı ve satıcının en güvenilir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için düzenlenmiştir.