Endüstrinin lider backorder platformlarından SnapNames, geçtiğimiz aylarda kullanıma açtığı Escrow servisinin ardından şimdi de snapnames.com üzerinden yeni domain kayıt işlemi yapılmasına olanak sağlamaya başladı.
Yeni özellikle birlikte SnapNames'te backorder yapmak için sorgulanan bir domainin diğer uzantıları boşta ise; yeni kayıt için müsait olduğu bilgisi verilerek "Register" butonu beliriyor.

Şimdilik SnapNames.com üzerinden kaydedilebilen domain uzantıları com, net, org, info, biz ve mobi ile sınırlı.
Merak edenler için, SnapNames.com üzerinden kaydedilen domainler, diğer bir Web.com grup şirketi olan Network Solutions üzerinden kaydediliyor.
İlgili uzantılar için sadece kayıt işlemi yapılabiliyor, firmalar arası transfer işlemi yapılamıyor.
SnapNames üzerinden kaydedilen domainler şu an için ne yazık ki SnapNames.com kullanıcı panelinden yönetilemiyor, kaydedilen domainlerinizi açılacak Network Solutions hesabınızdan yönetiyorsunuz.

SnapNames'ten kaydedilecek tüm uzantılar için ise kayıt ücretleri $14.99 ile sabitlenmiş.
İndirim kuponu kullanılmadan Network Solutions'taki domain kayıt fiyatlarının $35 civarında olduğu düşünülürse; alternatif olarak kullanılabilir.
Onun dışında bu gelişmenin, Web.com grubunun domain kayıt istatistiklerinde ciddi bir yükseliş sağlayacağını sanmıyorum.

Ayrıca SnapNames, kendi web sitesinden domain kayıt imkanı sağlayan ilk backorder firması değil.
Geçtiğimiz günlerde Pheenix de aynı özelliği com, net, tv ve cc uzantıları için aktif etmişti.

Burdan SnapNames domain sorgulama sayfasına giderek, SnapNames üzerinden domain kaydedebilirsiniz.