Domain endüstrisinin son yıllardaki hareketli tarafı yeni domain uzantıları, birçok değişikliği beraberinde getirirken en pahalı domain uzantıları sıralamasını da değiştirdi.
İşte yeni jenerik domain uzantılarıyla birlikte Dünya'nın en pahalı 3 domain uzantısı:1. rich uzantısı

Alman I-REGISTRY Ltd. şirketi tarafından yönetilen ve teknik altyapısı Afillias tarafından sağlanan .rich uzantısı, zengin kişi ve kurumlara hitap ederek Dünya'nın en prestijli uzantısı olmayı hedefliyor.
.rich uzantısı, 14 Temmuz 2014 yılında genel kayıtlara açıldı.

1 yıllık kayıt ücreti 2000-3000 USD civarlarında seyrediyor.2. luxury uzantısıTLD Registrar Solutions Ltd. şirketine ait .luxury uzantısı, rich uzantısı gibi lüks ve zenginliği hedef alarak, 19 Mayıs 2014'te genel kayıtlara açılmıştı.
.luxury uzantısı kayda açılmadan önce Chanel, Gucci, Cartier, Valentino, Van Cleef & Arpels ve Bulgari gibi 500'ün üzerinde lüks ürünler satan şirket, markalarına ait .luxury uzantılı domaini satın aldı.

.luxury'nin 1 yıllık kayıt fiyatı ise ortalama $500.3. movie uzantısı

.guru, .email, .company gibi en çok kaydedilen yeni domain uzantılarının da arasında yer aldığı, günümüzde en fazla jenerik domain uzantısını yöneten Donuts Inc. şirketine ait bir diğer uzantı olan .movie, isminden de anlaşılacağı üzere filmler için yapılacak web sitelerini hedef alıyor.
.movie uzantısı bugüne kadarki yaygın kullanım şekliyle film isminin sonuna "......film.com" veya "........movie.com" takısı eklenerek alınan binlerce domaine, yepyeni bir alternatif oluşturdu.
Bütçeleri milyon dolarlarla ifade edilen filmlerin yanında adı anılmayacak bir fiyatla satışa sunulsa da, .movie uzantısı, şu anki en pahalı 3. uzantı olarak karşımıza çıkıyor.

.movie uzantısının 1 yıllık kayıt ücreti ise ortalama $300 civarında.

.movie uzantısı ilk olarak, geçtiğimiz günlerde Açlık Oyunları filminin web sitesinde kullanıldı.
thehungergames.movie filmin fragmanlarında boy göstererek .movie uzantısı için harika bir tanıtım yaptı.
Donuts'a ait .movie uzantısını, 19 Ağustos 2015 tarihinde genel kullanıma açılmasının ardından filmlerin web sitelerinde sıkça görebiliriz.

Şimdilik en pahalı uzantılar listesinin ilk 3'teki sıralaması bu şekilde olsa da; önümüzdeki günlerde kayda açılacak yüzlerce uzantıdan sonra sıralama değişebilir.
Özellikle .vip ve .luxe uzantısının kayıt fiyatlarının yüksek olacağı tahmin ediliyor.