Backorder sektörünün 2 lider platformu SnapNames ve NameJet, düşen domainleri yakalama konusunda bir ortaklığa imza attı.
Artık NameJet veya SnapNames'ten backorder talebi ileten bir kullanıcı, bu 2 platformdan hangisi domaini yakalarsa yakalasın; o domaine diğer platformdan da backorder işlemi yapmış gibi sürece dahil edilecek.

Uzun yıllardır sektörün 2 ezeli rakibi olarak rekabet eden SnapNames ve NameJet'in güçlerini birleştirmesi ilginç bir adım oldu.
Geçtiğimiz ekim ayında backorder başlangıç ücretini 39 dolara çeken NameJet, Mart ayının sonunda 39 dolarlık fiyatın, tekrar 69 dolara çekildiğini duyurmuştu.
Fiyattaki bu değişiklik, "NameJet & SnapNames partner anlaşmasından kaynaklı bir gereklilik" olarak yorumlanabilir.

Her iki platform da düşecek domain yakalama hizmetinin dışında, pre-release ve premium domain açık artırmalarına ev sahipliği yapıyor.
Bu güç birliği anlaşmasının, düşecek domainlerin dışında NameJet ve SnapNames'te sürdürülen açık artırmalarda bir farklılık yaratıp yaratmayacağı da bir diğer merak konusu iken; anlaşmanın sadece düşecek domainleri yakalama tarafını kapsadığı belirtildi.

Backorder açık artırmalarında 2 platform birbiriyle tam entegre çalışacak.
Düşecek domain açık artırmalarında, NameJet veya SnapNames üzerinden verilen bir teklif her iki platformda da eş zamanlı olarak geçerli olacak.
Profesyonel backorder kullanıcılarının pek çoğu, 2 platformu aynı anda kullansa da bu adımın açık artırmaların seyrini, katılımcı sayısını nasıl etkileyeceğini görmemiz için biraz zaman gerekiyor.